Alička Šmídová - Registrace hráče a stručná pravidla

Milí přátelé, srdečně Vás vítám u své textové hry Alička Šmídová. Jde o on-line hru, která eviduje, v jaké fázi hry se nacházíte. Nemusíte se obávat, nemáte-li zrovna vynikající připojení. Hra je napsána s velmi skromnou grafikou, takže veškerá data, která jsou posílána vašemu prohlížeči, mají malý objem. Navíc, dojde-li k pádu spojení, server si pamatuje vaši pozici a při příštím přihlášení vaším uživatelským jménem můžete bezprostředně pokračovat tam, kde jste skončili v moment pádu spojení.

Aby toto bylo možné, je nutné vytvořit si herní konto zvolením vlastního uživatelského jména. S tímto kontem můžete hrát tak dlouho, dokud Aličku Šmídovou skutečně nezachráníte. Pak se zařadíte do haly slávy mezi pokořitele této hry. Pokud se vám stane, že podlehnete přesile nepřátel, můžete začít odznovu se stejným kontem. To ostatně můžete i pokud váš hrdina žije, ale neví si rady jak dál. Počet pokusu o záchranu Aličky Šmídové není nikterak omezen.

Heslo vyplňovat nemusíte, domnívám se, že hackeři mají důležitější práci, než zjišťovat, jak jste daleko s hraním Aličky Šmídové, případně vašeho hrdinu vodit jinam. Ale jak libo.

Vaše plné jméno vyplňte, jen pokud si přejete být uvedeni v hale slávy jako úspěšný řešitel.

Nyní pár komentářů k průběhu hry.

V každém kroku hry se v modrém okénku uprostřed obrazovky nachází popis místa a situace, v níž se váš hrdina nachází. Nad tímto okénkem je vyhlídka, co se stane, když odejdete na sever, pod okénkem popis pohledu na jih, nalevo od okénka popis západního směru a napravo východního. Kliknete-li na "Jít", skutečně tímto směrem také odejdete.

V dolním zeleném okénku můžete sbírat a používat rozličné předměty. Zdaleka ne všude dovoluji použít jakýkoliv předmět na cokoliv, jen byste se trápili zběsilým zkoušením všech kombinací. Jistě nahlédnete, že snaha o zapálení ohně třeba zubním kartáčkem je zbytečná.

Hra neobsahuje žádný vyložený podraz, veškeré kroky se dají vydedukovat. Zemřít se dá na třech místech. Do situace, že sice nezahynete, ale již nebude možno hru úspěšně dohrát, se dostanete obvykle jen tak, že někam vejdete za pomoci předmětu, necháte jej uvnitř a vyjdete bez něj.

Hra je primárně určena pro mládež nad 15 let. Není nijak nevhodná pro mladší, ale domnívám se, že děti pod 12 let nebude bavit.

A ještě pro úplnost: Hra je napsána v jazyce PHP, užívá MySQL databázi.

Nezbývá, než vám popřát mnoho štěstí a zachraňte Aličku Šmídovou, věřte, že si to jako každá dáma zaslouží.

Petr Pecha, autor

Uživatelské Jméno:
Heslo:
Vaše občanské jméno a příjmení:

Úvodní stránka/nové přihlášení do hry
Čestná listina zachránců Aličky Šmídové
Diskusní fórum - rady, triky, zákysy
Textovkářův ráj - plno textových online a PC her
Petr Pecha, alickasmidova@centrum.cz